Подаруй бібліотеці кота в мішку

На багатьох сайтах бібліотек України є сторінка «Подаруй бібліотеці книгу». Розділив би ці сторінки на два види: правильні і не дуже. На одних сайтах – детально розписано, яку літературу з радістю прийме бібліотека, з ким і як зконтактуватись, щоб це уточнити. На інших просто – подаруй! Пригадую випадки, коли приходили до нас дідусі без попередження з величезними торбегами і приносили книги, які в нас і так у 3-4-ох примірникам. Звісно, шкода було відмовляти, але площі відведені під фонди негумові. Тому, щоб дарувальники даремно не тягались – потрібно таки подоробляти ці сторінки.

3 коментарі:

  1. Больной вопрос. Нынче боюсь какие-либо акции по сбору книг начинать. Народ несет по принципу "Бери,Боже,что нам не гоже". Иногда просто притаскивают мешки книг,которые в сараях лежали годами,а нам потом думай,как их на свалку вывезти. Звонят часто,предлагают сами. Люди уезжают или переезжают и чистят шкафы,а книги жалко выкидывать. Четко проговариваю,Что надо,а что категорически не надо. Иногда обижаются,но это лучше,чем потом обижаться нам на барахло,которое они приносят. Есть,конечно,исключения - дарят отличные новые книги,но редко:-)

    ВідповістиВидалити
  2. @ЧУМработница: а які книги, авторів... вам найчастіше пропонують? У нас здається лідирував журнал "Наука и жизнь".

    ВідповістиВидалити
  3. "Роман-газета", мемуары полководцев,литература в лучших традициях соцреализма. Но есть среди подаренных отличный 4-томник Этнографический словарь,серия волшебных сказок,ПСС Чехова,Бунина,Куприна. Мы просто осторожней стали,я не возьму в фонд ни одной книги,которая будет лежать мертвым грузом.Приходится быть санитаром леса,т.к. площади,как Вы верно заметили,не резиновые.

    ВідповістиВидалити